Providing you the best range of 0.8mm Single Sided PCB Board, 1.2mm Single Sided PCB Board and Single Sided Circuit Boards Manufacturer In Pune with effective & timely delivery.
| Material | FR4 |
| Usage/Application | Electronics |
| Board Thickness | 0.6 mm |
| Copper Thickness | 1.6 mm |
| No. of Layers | Single |
| Masking Color | Green |
| Current Type | DC |
| Shape | Rectangle |
| Material | FR4 |
| Usage/Application | Electronics |
| Board Thickness | 1.2 mm |
| Copper Thickness | 1 mm |
| No. of Layers | Single |
| Masking Color | Green |
| Current Type | DC |
| Shape | Rectangle |