Leading Manufacturer of Double Sided Pth Pcb, 4 Layer PTH PCB and 0.4mm PTH PCB from Pune.
| Material | FR4 |
| Usage/Application | Electronics |
| Board Thickness | 0.3 mm |
| Masking Color | Green |
| No. of Layers | Single |
| Material | FR4 |
| Usage/Application | Electronics |
| No. of Layers | 4 |
| Masking Color | Green |
| Board Thickness | 0.6mm |
Minimum Order Quantity: 1000 sq cm
| Material | FR4 |
| Masking Color | Green |
| Board Thickness | 0.4mm |
| No. of Layers | Single Layer |
| Current | DC |
| Copper Thickness | 0.5mm |
| Usage | Electronics |