Pioneers in the industry, we offer Keyboard Tin Plated PCB, White Mask ENIG PCB, Traffic Signal PCB Circuit, ENIG PCB Plating, General Purpose PCB Board and Keypad PCB Circuit from India.
Minimum Order Quantity: 1000 sq cm
| Material | FR4 |
| Usage/Application | Electronics |
| Copper Thickness | 1 mm |
| Current Type | DC |
| Shape | Rectangle |
| Board Thickness | 1.2mm |
Minimum Order Quantity: 1000 sq cm
| Material | FR4 |
| Usage/Application | Electronics |
| Copper Thickness | 6.1 mm |
| Current Type | DC |
| Surface Finish | ENIG |
| Board Thickness | 0.3mm |
Minimum Order Quantity: 1000 sq cm
| Material | FR4 |
| Usage/Application | Electronics |
| Copper Thickness | 6.1 mm |
| Current Type | DC |
| Shape | Round |
| Color | Green |
| Board Thickness | 0.3mm |
Minimum Order Quantity: 1000 sq cm
| Material | Aluminum |
| Usage/Application | Electronics |
| Copper Thickness | 1 mm |
| Current Type | DC |
| Shape | Rectangle |
| Surface Finish | ENIG |
| Board Thickness | 1.2mm |
Minimum Order Quantity: 1000 sq cm
| Material | FR4 |
| Usage/Application | Electronics |
| Copper Thickness | 1 mm |
| Current Type | DC |
| Shape | Rectangle |
| Board Thickness | 1.2mm |
Minimum Order Quantity: 1000 sq cm
| Material | FR4 |
| Usage/Application | Electronics |
| Copper Thickness | 1 mm |
| Current Type | DC |
| Color | Browm |
| Board Thickness | 0.3mm |
Minimum Order Quantity: 1000 sq cm
| Material | FR4 |
| Usage/Application | Electronics |
| Copper Thickness | 1.6 mm |
| Current Type | DC |
| Color | Flexan Yellow |
| Shape | Round |
| Board Thickness | 0.3mm |
Minimum Order Quantity: 1000 sq cm
| No. of Layers | Single Layer |
| Masking Color | Mustard |
| Board Thickness | 10 mm |
| Material | FR4 |
| Usage | Electronics |
| Shape | Rectangle |
| Board Thickness | 1 mm |