Providing you the best range of White LED PCB, Printed Circuit Board In LED, Multilayer Pcb Manufacturing Services and Metal Core Pcb Manufacturers with effective & timely delivery.
Minimum Order Quantity: 1000 sq cm
| Material | FR4 |
| Usage/Application | Electronics |
| Power | 5 W |
| Copper Thickness | 1mm |
| No. of Led in PCB | 40 |
| No. of Layers | Single |
| Board Thickness | 0.3 mm |
| Current Type | DC |