We are a leading Manufacturer of 1.2mm Double Sided PTH PCB, Double Sided PCB Board, Double Sided Pcb With Green Mask, 1.6mm PTH Double Side PCB, Aluminium Pcb Board Supplier In Pune and Fr4 Single Sided Circuit Board In Pune from Pune, India.
Minimum Order Quantity: 1000 sq cm
| Material | FR4 |
| Color | Green |
| Usage/Application | Electronics |
| Copper Thickness | 1 mm |
| Current Type | DC |
| Masking Color | Green |
| No. of Layers | Double |
| Board Thickness | 1.2mm |
Minimum Order Quantity: 1000 sq cm
| Material | FR4 |
| Usage/Application | Electronics |
| Copper Thickness | 1 mm |
| Current Type | DC |
| Color | Green |
| Board Thickness | 1.2mm |
Minimum Order Quantity: 1000 sq cm
| Material | FR4 |
| Color | Green |
| SMD Board | Yes |
| Brand | Platinum |
| Width Spacing | 5/5 mils |
| Thickness | 2.5mm |
| Maximum board size | 900 mm * 500 mm |
Minimum Order Quantity: 1000 sq cm
| Material | FR4 |
| Usage/Application | Electronics |
| Copper Thickness | 1 mm |
| Current Type | DC |
| Color | Green |
| Board Thickness | 1.6mm |